Dzienny Dom Seniora już otwarty!

Rowerki stacjonarne, bieżnie, drabinki, piłki i hula-hop – to tylko część zaopatrzenia, z jakiego mogą korzystać emeryci. Dzienny Dom Seniora, nowo otwarta placówka w Chorzowie, umożliwi starszym osobom aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu, zapewniając również profesjonalną opiekę pod każdym względem. Jak można skorzystać tej pomocy?

Sale nie do poznania

Senior+ w ramach którego powstał Dzienny Dom w Chorzowie, to rządowy projekt, funkcjonujący w wielu miejscach w kraju, między innymi we Wrocławiu. Przyświeca mu jedna idea – zachęcenie seniorów do aktywności oraz zapewnienie im bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni do spotkań i rozwijania własnych pasji. Właśnie dlatego wyremontowano budynek przy ulicy Skrajnej 2a – i to dokładnie! Wymieniono między innymi okna i podłogi, pomalowano ściany, a nawet zmieniono system ogrzewania, dzięki któremu pomieszczenia są teraz ciepłe i przytulne. Jak w prawdziwym domu! Modernizacja pochłonęła 375 tysięcy złotych, ale dofinansowanie z budżetu państwa pokryło znaczną część kosztów. Dzięki szeroko zakrojonym pracom seniorzy zyskali za to bezpieczne miejsce, w którym mogą spędzić czas.

Dla każdego coś dobrego

Fundusze przeznaczono nie tylko na remont Domu Dziennego Seniora, ale także na jego wyposażenie, przewidziane na maksymalnie 35 osób. Z czego będzie można korzystać? Do dyspozycji emerytów oddano profesjonalny sprzęt sportowy – bieżnie, rowerki stacjonarne, piłki czy drabinki – ale także szereg innych akcesoriów, które umożliwią rozwój umysłowy i kulturalny. Oprócz tego, goście ośrodka będą mogli liczyć na opiekę prozdrowotną a także ciepły posiłek. Pieczę nad Domem Dziennym będzie sprawować Ośrodek Święty Florian, a czynny będzie on od 8 do 16. Wszyscy chętni mogą zgłosić udział w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

dzienny dom seniora już otwarty

Miasto dla Seniora

Warto zauważyć, że to już nie pierwszy projekt dedykowany emerytom. Inne to: program Senior 60+, Centrum informacji Senioralnej czy kolejne edycje Akademii Seniora. Nie da się więc ukryć, że Chorzów dba o starszych! Najwyraźniej nasze miasto również podąża za światowymi trendami, organizując coraz więcej przestrzeni i wydarzeń, które umożliwiają emerytom kreatywne spędzanie czasu. Dumy z tego faktu nie kryje prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala:

– To kolejna już propozycja dla seniorów w Chorzowie. Ta grupa stanowi 20% mieszkańców Chorzowa. Są dla nas bardzo ważni podkreślił podczas otwarcia Domu Dziennego Seniora.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *