Dzień Promocji Zdrowia w Chorzowie

Z każdym rokiem coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka… ale gdy jest okazja, by o tym przypomnieć, zdecydowanie warto z niej skorzystać! Właśnie dlatego 12 października został ogłoszony Dniem Promocji Zdrowia. Jakie akcje zaplanowano na ten wyjątkowy czas?

Przestrzeń dla zdrowia

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Dąbrowskiego 113 – właśnie tam należy udać się w najbliższą sobotę. Już o 10:00 rozpocznie więc wielka impreza, której głównym celem jest promocja zdrowia, prawidłowego – a więc aktywnego – stylu życia i nauczenie wszystkich chętnych właściwych zachowań. Oprócz zabaw ruchowych, bezpłatnych konsultacji i wskazówek otrzymamy również informacje o tak ważnych sprawach, jak rutynowe samobadanie, codzienna pielęgnacja i pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Zdecydowanie warto wiedzieć, jak postąpić, gdy będziemy świadkiem wypadku oraz jak pomóc osobom ze stanem przedzawałowym, udarem lub takim, które się zakrztusiły. Czasu na przyswojenie wszystkich informacji będzie całkiem sporo – główna część Dnia Promocji Zdrowia zakończy się bowiem dopiero o 14:00.

Badania i nie tylko

Czego dokładnie możemy się spodziewać? Oczywiście najważniejszym – i zapewne najcenniejszym – elementem, jest możliwość bezpłatnego porozmawiania z lekarzami różnych specjalizacji. Do naszej dyspozycji będzie nie tylko specjalista od chorób wewnętrznych, ale również neurolog, psycholog, fizjoterapeuta, logopeda i dietetyk. Skorzystać można również z porady w zakresie profilaktyki słuchu i porozmawiać z przedstawicielkami chorzowskiego Stowarzyszenia Amazonek „Nadzieja”. Ważnym aspektem Dnia Zdrowia będzie też możliwość wykonania następujących pomiarów:

  • poziomu glukozy we krwi
  • ciśnienia tętniczego
  • zawartości tlenu i dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu
  • określenia wskaźnika BMI i analizy składu ciała.

Oprócz tego specjaliści przebadają chętnych audio refraktometrem i tonometrem oraz dokonają przesiewowego badania wzroku i krwi. Co więcej, przed halą MORiS stać będzie również w pełni wyposażony mammobus. Z dokładnym programem można zapoznać się na stronie Urzędu Miasta.

chorzowski Dzień Promocji Zdrowia

Zdrowie dla całej rodziny!

Do kogo skierowany jest chorzowski Dzień Promocji Zdrowia? Odpowiedź jest prosta – do wszystkich. Wszak dbanie o dobra kondycję psychiczną i fizyczną liczy się w każdym wieku! Podczas imprezy, która odbędzie się już w najbliższą sobotę znajdzie się więc coś dla młodych i dla starszych. Organizatorzy przewidzieli zajęcia z zumby i nordic walking (z uwzględnieniem techniki prawidłowego trzymania kijków i chodzenia), a także lekcję… poprawnego szczotkowania zębów. Chętni będą mogli pokonać również tor przeszkód i wziąć udział w ciekawych zabawach i konkursach sportowych – oczywiście z nagrodami. A co z najmłodszymi? I dla nich znajdzie się miejsce – a konkretniej pełna atrakcji strefa dla malucha. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by Dzień Zdrowia w Chorzowie spędzić z całą rodziną. Już teraz rezerwujcie czas wolny!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *