Dzień Dziecka w Chorzowie – tego jeszcze nie było!

Szukasz pomysłu na świętowanie tegorocznego Dnia Dziecka? Chcesz, żeby w tym wyjątkowym czasie Twoja pociecha czuła się wyjątkowo? Władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców Chorzowa i oraz chętnych gości na niepowtarzalny Dzień Dziecka. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych milusińskich w tym roku?

 

Ahoj przygodo!

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by choć na chwilę stać się kapitanem wielkiego, pirackiego statku, by wyruszyć na nieznane wody w poszukiwaniu skrzyń pełnych najszczerszego złota? W tym roku marzenia wielu milusińskich mogą się spełnić! Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Dziecka jest bowiem… statek piracki! Już 1 czerwca Szyb Prezydent – znane miejsce spotkań mieszkańców miasta, zostanie zdobyty przez małych, chorzowskich piratów. Będzie ogromny statek (oczywiście z czarnym żaglem!), będzie pyszne jedzenie i interaktywny program zabaw. Nie może Was tam zabraknąć!

Lista atrakcji

Statek to nie jedyna atrakcja, z której będą mogli skorzystać uczestnicy tegorocznego dnia dziecka w Chorzowie. Występ iluzjonistów, żonglerów, liczni animatorzy zabaw w pirackich strojach – tego dnia każdy maluch znajdzie coś dla siebie! Ciekawym urozmaiceniem wydarzenia będzie specjalnie zainscenizowana strefa bezpieczeństwa. Funkcjonariusze policji, strażacy oaz straż miejska przedstawią najważniejsze zasady bezpiecznego funkcjonowania w domu, na ulicy czy w szkole. W trakcie dnia dziecka nie zabraknie oczywiście… spektakularnych baniek mydlanych. Festiwal Baniek Mydlanych to już stały element każdej chorzowskiej imprezy dla dzieci.

 

A to nie koniec!

Organizatorzy imprezy – władze Miasta Chorzów oraz Radio Katowice – postarali się, by ten dzień przeszedł do historii. Aby jeszcze bardziej podkreślić piracki charakter imprezy, zaplanowano uruchomienie specjalnej kolejki Piracki Ekspres, która ma dowozić wszystkie zainteresowane dzieciaki na trasie Centrum Przesiadkowe-Szyb Prezydent. Dodatkowo najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z interaktywnego programu zabaw „Piraci z Karaibów”. Początek imprezy już od godziny 15:00.

Do zobaczenia pod Szybek Prezedent!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *