wygraj tablet odpowiadając na pytanie

„Dobrze jest mieszkać w Chorzowie bo…” – zamelduj się i wygraj tablet!

 

Urząd Miasta Chorzów po raz kolejny wychodzi z inicjatywą „Zamelduj się w Chorzowie”. Akcja powstała z myślą o wszystkich osobach, które z różnych powodów nie dopełniły obowiązku meldunkowego. W tym roku oprócz atrakcyjnego pakietu powitalnego na „nowych” mieszkańców czeka wyjątkowy konkurs. W dniach od 20 listopada do 31 grudnia dopełnij formalności w Urzędzie, wypełnij formularz konkursowy i wygraj jeden z 50 tabletów!

 

Zamelduj się – to ważne!

Wiele osób po przeprowadzce do nowego miasta nie widzi potrzeby w zmienianiu adresu stałego zameldowania. Dlaczego aktualizacje są tak ważne? Przede wszystkim zameldowani mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na bieżące spawy w całej gminie. Udział i głosowanie w wyborach, zgłaszanie projektów obywatelskich. Pracownicy Urzędu Miasta nie ukrywają, że istotnym powodem są także podatki. Budżet gminy, z którego finansowane są różne inicjatywy poprawiające jakość życia w mieście,  zasilany jest w większości przez podatki dochodowe swoich mieszkańców.  Mieszkasz w Chorzowie, ale nie jesteś jeszcze zameldowany? Dopełnij formalności i przyczyń się do remontu dróg, chodników, budowy nowych żłobków czy placów zabaw.

 

Jak dopełnić formalności meldunkowych?

Wizyta w Urzędzie Miasta zajmie Ci nie więcej niż 15 minut. Weź ze sobą dowód osobisty lub paszport, dokument potwierdzający prawo do lokalu oraz wypełnij wniosek o zameldowanie. Pracownicy Urzędu Miasta czekają w pokojach 9 lub 11 na parterze. Jesteś zapracowany i nie masz czasu na wizytę w Urzędzie? Przyjdź na specjalne sobotnie dyżury – 2, 9 i 16 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 lub upoważnij godną zaufania osobę do wypełnienia formalności w Twoim imieniu. Pismo pełnomocnika powinno zawierać upoważnienie oraz dane sosobowe obu stron (imię, nazwisko, numer PESEL oraz adres).

 

Możesz wygrać tablet

Wszystkie osoby, które w wyznaczonym terminie zgłoszą się do Urzędu Miasta otrzymają atrakcyjny pakiet powitalny. Czekają bilety do Wesołego Miasteczka, wejściówki na mecze Ruchu oraz wiele zniżek do chorzowskich kawiarni i restauracji. Jednak w tym roku organizatorzy akcji poszli o krok dalej. Będąc w Urzędzie Miasta, wypełnij krótki formularz i weź udział w konkursie o tablet! Wystarczy dokończyć zdanie: „Dobrze jest mieszkać w Chorzowie, bo…”. Daj wodzę swojej kreatywności i ciesz się z atrakcyjnej nagrody!

Do zobaczenia w Urzędzie Miasta!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *