Chorzowianie, czas na rower!

Oto coś dla miłośników jednośladów. Podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym Chorzów staje do walki o tytuł rowerowej stolicy Polski. Weź udział w zawodach i pomóż naszemu miastu wjechać na sam szczyt – liczy się każdy przejechany kilometr! Ale to nie koniec atrakcji. Rower warto wyjąć zawsze, ale szczególna okazja nadarzy się już 12 września. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Chorzowskiego Rajdu Rowerowego, tym razem dla uczczenia wyjątkowej rocznicy. Cyklisto, nie może Cię zabraknąć!

Uroczysty rajd

Impreza, która odbędzie się 12 września, a więc w najbliższą nsobotę, z pewnością będzie można zaliczyć do niezwykłych. Czwarty z kolei wielki rajd tym razem będzie miał uroczysty wymiar – na rower wsiądziemy bowiem, by uczcić stulecie założenia Ruchu Chorzów. Tak – nasz klub istnieje już od wieku! Z tej okazji cykliści będą mogli przejechać się blisko miejsc związanych z jego historią. Wokół miasta zostaną wytyczone dwie trasy: niebieska, dla zaawansowanych, oraz biała, którą każdy będzie mógł pokonać w swoim tempie. Gdzie będzie meta? Oczywiście na ulicy Cichej 5, a więc przy stadionie! Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy wypełnić formularz na stronie MORiS (dostępny TUTAJ) i uiścić symboliczną opłatę, wynoszącą 5 złotych. Szczegółowe informacje można znaleźć właśnie na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, a także w biurze, czynnym codziennie w godzinach 10-12.

Nie pytaj – wsiadaj na rower!

Udział w rajdzie może być świetną okazją do tego, by wykręcić dodatkowe kilometry dla… chwały Chorzowa! Nasze miasto po raz kolejny wystartowało bowiem w turnieju, mającym na celu wyłonić rowerową stolicę Polski. Co możemy zrobić, by zapewnić zwycięstwo? To proste! Wystarczy pobrać aplikację (jest całkowicie darmowa i dostępna zarówno na Google Play jak i AppStore), zarejestrować się i z listy wybrać Chorzów. Co dalej? Dalej trzeba już tylko wsiąść na rower i jechać, bo każdy przejechany kilometr dolicza się do puli. Im więcej ich wykręcimy, tym większa szansa na zwycięstwo – nie ma więc czasu do namysłu. Aplikacja daje wiele możliwości, w tym opcję utworzenia grupy rodzinnej czy paczki znajomych, z którymi będziemy rywalizować. A to nie koniec atrakcji: najbardziej aktywni mieszkańcy miasta otrzymają bony do sklepu sportowego. Wszystkie szczegóły można sprawdzić na stronie akcji Rowerowa Stolica Polski oraz w aktualnościach wydarzenia na Facebooku. Chorzowianie, czas na przejażdżkę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *