stowarzyszenie ruchu harcerskiego w Chorzowie

Coroczne spotkanie Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”

Grudzień to czas snucia noworocznych postanowień, ale także okazja do analiz i podsumowań. Właśnie taki charakter miało ostatnie spotkanie Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”, które odbyło się w zeszłą sobotę w chorzowskim hotelu Skaut. Roztaczanie planów na przyszły rok, ale także wspólne kolędowanie, serdeczne rozmowy i wzajemne życzenia – słowem – wielkie święto Śląskiej Chorągwi!

 

ZHP – organizacja z historią

Związek Harcerstwa Polskiego to jedna z największych i najstarszych organizacji harcerskich działających w naszym kraju – w przyszłym roku minie setna rocznica powołania ZHP. Trzonem organizacji są oczywiście pełni zapału i optymizmu młodzi harcerze, jednak ich działalność nie byłaby tak efektywna bez wsparcia ze strony doświadczonych instruktorów i drużynowych. To właśnie oni niespełna dziesięć lat temu utworzyli Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”. W zeszłą sobotę w hotelu Skaut w chorzowskim Parku Śląskim odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie członków stowarzyszenia. Instruktorzy z całego województwa omawiali najważniejsze wydarzenia zeszłego roku oraz roztaczali plany dotyczące przyszłej działalności Chorągwi Śląskiej.

 

Debaty przy dźwięku kolęd

Co zrobić, by zachęcić młodych ludzi do wejścia w szeregi organizacji? Jak pozyskać fundusze na bieżące potrzeby śląskiego ZHP? To tylko niektóre kwestie podejmowane w czasie tradycyjnego, grudniowego spotkania. Instruktorzy harcerstwa nie są już czynnymi drużynowymi, ale wciąż czują misję niesienia wsparcia i pomocy swoim młodszym kolegom. Spotkanie przy wigilijnym stole stało się świetną okazją do debatowania nad przyszłością związku, ale także idealną sposobnością do składania świątecznych życzeń. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem.

 

Wszystkim członkom Stowarzyszenia „Czuwaj” życzymy spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym roku!

 

Zdjęcia pochodzą z portalu dziennikzachodni.pl http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/chorzow/g/chorzow-spotkanie-stowarzyszenia-ruchu-harcerskiego-czuwaj-wyroznienia-wigilia-i-plany-zdjecia,12774252,26711892/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *