Biegacze, jesteście gotowi? Nadchodzi Chorzowska Dycha!

Już niespełna miesiąc dzieli nas od chwili, gdy ulice naszego miasta zapełnią się maratończykami. Chorzowska Dycha, czyli wyjątkowy bieg na dystansie 10 kilometrów, odbędzie się już 1 września. Lubisz rywalizację? A może kręci cię bieganie? Nie czekaj – zapisy jeszcze trwają!

Miasto dla biegaczy

Chorzów już od dawna zachęca nas do aktywności. Najpierw powstał system KajTeroz, potem stacja Bike&Ride, stanęliśmy też do boju o tytuł rowerowej stolicy Polski. Teraz przyszedł czas na docenienie biegaczy… i popularyzację tego sportu! Już 1 września wszyscy miłośnicy biegowych treningów mogą więc wziąć udział w wyjątkowym miejskim maratonie. Chorzowska Dycha, bo taka nazwę nosi, rozpocznie się o godzinie 11:00. Uczestnicy wystartują z samego serca miasta, czyli z Rynku, i pobiegną ulicami aż na stadion przy ulicy Lompy 10. Dokładna trasa zostanie podana na dziesięć dni przed rozpoczęciem maratonu. To już niedługo!

Chorzowska Dycha na dychę

Z zapowiedzi organizatorów wynika, że maraton został przygotowany bardzo profesjonalnie. Przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uczestników będzie tylko trzystu. Jak można dołączyć do tego grona? Przede wszystkim należy dokonać zapisu na stronie internetowej, a następnie uiścić opłatę za pomocą DotPay. Ale uwaga – kwota wzrasta, im dłużej czekamy. Jeszcze tylko do 25 sierpnia wynosi ona 40 złotych, później wzrośnie do 50 złotych. Pieniądze pokryją jednak sporą część kosztów organizacji całej imprezy, a więc zabezpieczenia trasy i przygotowania punktów medycznych oraz odżywczych. W cenie uwzględniono także posiłek regeneracyjny na mecie, a nawet natryski. Oprócz tego, każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, a trzej najlepsi biegacze obu płci otrzymają atrakcyjne nagrody. Wygląda więc na to, że również sama Chorzowska Dycha zasłużyła na medal!

Chorzowska Dycha - jak przygotować się do maratonu

Maraton – jak się przygotować?

Wszystko brzmi profesjonalnie, ale nie ma się czego obawiać. Chorzowska Dycha nie jest adresowana do profesjonalistów. Przeciwnie! Każdy biegacz-amator może stanąć w szranki z najlepszymi, a przede wszystkim… z własnymi słabościami. I wygrać, nawet jeśli nie znajdzie się na podium. Jak przygotować się do maratonu? Przede wszystkim w codziennym treningu należy pracować nad wytrzymałością. W biegach dalekodystansowych to właśnie ona liczy się najbardziej, nie szybkość! Oprócz tego ważny jest jeszcze odpowiedni strój, a przede wszystkim buty. O nie należy zadbać w pierwszej kolejności. Dobre runnery na tak dalekie dystanse powinny zapewniać właściwą amortyzację i chronić stawy, narażone na ogromny wysiłek. Nim więc staniemy na stracie i ruszymy ku mecie, warto poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego obuwia. To właśnie ono poniesie nasze stopy do zwycięstwa!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *