Chorzów zyskał kolejny Street Workout!

Sportowcy, sneakerheadzi, miłośnicy aktywności fizycznej, a nawet dzieci od teraz mają gdzie szaleć! W zeszłym tygodniu Chorzów zyskał kolejny, profesjonalnie wyposażony street workout. Co na nim znajdziemy? I jak przebiegało otwarcie?

Uroczysty początek

Chorzów dba o sport! Biegi, gimnastyka, ćwiczenia siłowe, a nawet parkour – tego wszystkiego będzie można spróbować, udając się na ulicę Szczecińską. Dlaczego tam? Bo własnie w tym miejscu powstał nowoczesny Street Workout Park! Wielkie otwarcie miało miejsce 14 listopada tego roku, a jego fragmenty transmitowane były na Facebooku. Impreza odbyła się nie tylko przy pogodnej aurze, ale też w pogodnej atmosferze. Pojawił się na niej burmistrz i radni, a także trenerzy, którzy w profesjonalny sposób wyjaśnili działanie sprzętów. A było co wyjaśniać!

Miejsce do (bezpiecznych) szaleństw

Co znajdziemy w Street Workout Paku? Wszystko, dzięki czemu będziemy mogli ćwiczyć przy użyciu ciężaru własnego ciała – a więc drabinki, liny, poręcze i kółka. Dodatkową atrakcją jest też grupa betonowych bloków, które pozwolą bezpiecznych warunkach trenować parkour.

Dzięki temu, że jest tutaj tartan, są to ćwiczenia w warunkach bezpiecznych – bo jak nieraz mieli Państwo okazję zauważyć, niektórzy ćwiczą na budowlach betonowych, miedzy budynkami, blokami, co jest raczej niebezpieczne… Tutaj w kontrolowany sposób można sobie takie skoki przetrenować.

– tłumaczy trener Krzysztof Podchul.

Chorzów ma nowe miejsce do ćwiczeń - street workout park

Dla osób, które dopiero chcą spróbować treningu outdoorowego przygotowano specjalną tablicę ćwiczeń. Wszystkim chętnym trening będzie natomiast umilać muzyka z ogólnodostępnego głośnika Bluetooth, zasilanego panelem solarnym. Nowocześnie i ekologicznie!

Chorzów otwarty na aktywnych

To już druga tego typu inwestycja w naszym mieście. Poprzednia, w Chorzowie-Batorym, została udostępniona chorzowianom w 2016 roku. Street Workout Park na Szczecińskiej powstał z inicjatywy mieszkańców Klimzowca, którzy postawili na niego w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Inicjatywa kosztowała niemało, bo aż 300 tysięcy złotych, ale trzeba przyznać, ze wygląda imponująco. Zresztą, żadne koszty nie są za wysokie jeżeli chodzi o sport i zdrowie. Oby Chorzów zyskał więcej takich inwestycji!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *