Chorzów wspiera mimo pandemii!

Choć sytuacja spowodowana pandemią wciąż jest trudna, nasze miasto robi co może, by pomagać. Radni specjalną ustawą wspierają lokale gastronomiczne, wiele z nich ratując przed upadkiem. Chorzowianie o wielkich sercach raz jeszcze biorą natomiast udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie inicjatywy zostały podjęte w ostatnim czasie?

Pomoc dla restauracji i barów

Nie da się ukryć, że placówki gastronomiczne mają ogromny problem przez pandemię. Izolacja społeczna i obostrzenia narzucane przez rząd sprawiają, że lokale świecą pustkami – podobnie jak kasy przedsiębiorców, którym coraz trudniej jest wiązać koniec z końcem. Na szczęście Urząd Miasta przyszedł im z pomocą! Podczas ostatniej sesji radni zagłosowali za ustawą zaproponowaną przez prezydenta Andrzeja Kotalę. Na czym ona polega? Najkrócej mówiąc, zwalnia gastronomików z konieczności opłaty tak zwanej „akcyzy” na sprzedaż alkoholu. Ta pozornie drobna inicjatywa zmienia bardzo wiele i pozwala na znaczące oszczędności, które mogą uratować niejeden biznes! A jakie to ważne zdajemy sobie sprawę wszyscy.

Chociaż Miasto również boleśnie odczuwa skutki pandemii, to jednak robimy wszystko, aby wspomóc gastronomów. W Chorzowie to w końcu uznani przedsiębiorcy, którzy tworzą ważne miejsca dla miasta i dają pracę kolejnym mieszkańcom

tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Miasto wspiera WOŚP

Sercem wykazują się nie tylko przedsiębiorcy, ale również sami Chorzowianie. To właśnie oni już od lat wspierają szpitale i chorych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie mogło być inaczej – pandemia nie może zatrzymać dobroci! Oprócz wrzucania monet i banknotów w do puszek, co mogliśmy zrobić w ostatnią niedzielę, mieszkańcy naszego miasta walczą również na charytatywnych aukcjach. Na Allegro wciąż jeszcze można wylicytować między innymi rękawice Frenky’ego Pawlaka z autografem. Do wygrania jest też koszulka, w której Kamil Stoch w konkursie Pucharu Świata w Willingen zajął trzecie miejsce. To dopiero gratka! Są również nagrody bardziej „lokalne” – jak chociażby pierwsza wizyta w powstającym Muzeum Hutnictwa (wystawę będzie można zobaczyć przed innymi!) czy prezydencki zestaw porcelany z logo miasta. Oczywiście cały dochód przeznaczony będzie na WOŚP – w ten sposób Chorzów wspiera potrzebujących!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *