Chorzów ogłasza charytatywny miesiąc!

Grudzień, zapewne przez wzgląd na zbliżające się święta, w całej Polsce upływa pod znakiem pomocy – innym ludziom a także zwierzętom. Nie inaczej jest w naszym mieście! Bo chociaż grudzień dopiero się rozpoczął, Chorzów już tętni od akcji charytatywnych, a kolejne są w planach. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Zabawki dla najmłodszych

Mówiąc o akcjach charytatywnych warto wspomnieć, że wciąż jeszcze można wspomóc zabawkami małych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich. Zbiórka rozpoczęła się już 5 listopada, ale potrwa jeszcze do 14 grudnia – czasu na pomoc zostało więc niewiele! Organizator, Chorzowska Strefa Wolontariatu, przypomina, że zabawki muszą być nowe, a oddawać je można w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul. Wolności 101). Co można ofiarować? Wolontariusze podsuwają nam ciekawe pomysły:

 • gry planszowe;
 • puzzle;
 • karty;
 • klocki;
 • figurki i lalki;
 • zabawki edukacyjne.

Chorzów pomoc charytatywna zbiórka zabawek

Debiut w słusznej sprawie

Pomóc można również… udając się na koncert! Konkretniej na „Calendae”, debiutancki występ Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków. W jej skład wchodzą znani i lubiani mieszkańcy naszego miasta, w tym prezydent Andrzej Kotala. Jaki będzie repertuar? Oczywiście nasze ulubione kolędy i pastorałki! Podczas koncertu odbędzie się charytatywna zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na stypendia artystyczne dla młodych i zdolnych mieszkańców Chorzowa. Przeprowadzi ją Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka, które ma na celu zgromadzić środki potrzebne na edukację artystyczną u najlepszych malarzy, tancerzy, rzeźbiarzy czy wykładowców. Co więcej, dzieci objęte programem będą wspierane również później, a ich osiągnięcia staną się dumą Stowarzyszenia. Koncert na którym będzie można wspomóc tę szczytną ideę odbędzie 18 grudnia (wtorek) o 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Wstęp oczywiście jest bezpłatny, ale trzeba potwierdzić przybycie. Można tego dokonać pod numerem telefonu (32) 4165215 lub osobiście w Urzędzie Miasta w pokoju 218 do 6 grudnia.

Chorzów dla „braci mniejszych”

Plany pomocy obejmują także zwierzęta – w końcu one też mogą być w potrzebie. Szczególnie te bezdomne! Daniel Dębiec, fotograf amator i laureat konkursu CANON IRISTA STORIES 2018 postanowił więc ruszyć z pomocą chorzowskiego schronisku dla zwierząt. W jaki sposób? Wybierając najlepsze wykonane przez siebie zdjęcia bezdomnych psów i umieszczając je na kalendarzu. Dochód z jego sprzedaży będzie oczywiście przekazany na pomoc zwierzakom ze schroniska. Póki co fotograf szuka jednak drukarni, która pomoże mu zrealizować projekt, a o wszystkim informuje na swoim fanpejdżu. Czekamy!

Chorzów pomaga akcje charytatywne kalendarz
Fot. Daniel D. Dębiec. Zdjęcie pochodzi z profilu autora na Facebooku.

2 komentarze

 1. Proszę o poprawienie błędów „Damian Dębiec” a w stopce napisali państwo poprawnie DANIEL.
  Lareat konkursu CANON IRISTA STORIES, a nie „Canon Insta Stories” – dodatkowo, kalendarze wyszły świetnie, akcja na plus. 🙂 Pozdrawiam Daniel D. Fotografia

  1. Panie Danielu,
   najmocniej przepraszamy za pomyłkę i dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błędy już zostały poprawione. 🙂 Cieszymy się, że kalendarze wyszły dobrze – trudno się dziwić, zdjęcia są naprawdę piękne! Akcja zdecydowanie na plus.
   Pozdrawiamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *