Chcesz zrobić coś dobrego? Zapraszamy na Rowerowy Rajd Nadziei

Majówka coraz bliżej, a Ty nadal nie wiesz, jak zagospodarować swój wolny czas? Połącz przyjemne z pożytecznym! Już 1 maja odbędzie się kolejna edycja Rowerowego Rajdu Nadziei. Weź rodzinę, znajomych i w drogę! Podarujmy trochę nadziei podopiecznym chorzowskiego Hospicjum. Zapraszamy!

Plan Rajdu

Wszystkich chętnych zapraszamy już o godzinie 13:00. Uroczysty peleton rozpoczynający tegoroczną edycję Rajdu ruszy jak zwykle spod budynku chorzowskiego Hospicjum im. Dyrekcyjna. Jaką trasą przejedziemy w tym roku? Zmieni się niewiele. Uczestnicy przemierzą 15 km urokliwymi alejkami Parku Śląskiego oraz wytyczonymi ścieżkami Skansenu. Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” oraz Chorzowski Klub Rowerowy.

 

Impreza charytatywna

Jak wesprzeć pacjentów chorzowskiego Hospicjum? Wymagająca opieka przy łóżku chorego to wciąż największa pomoc, ale nie trzeba być pracownikiem ośrodka, by nieść nadzieję i radość potrzebującym. Udział w charytatywnym rajdzie to wspaniała okazja do okazania wsparcia – zarówno duchowego, jak i materialnego. Na początku imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakupienie nowego sprzętu medycznego dla podopiecznych Hospicjum. Rowerowy Rajd Nadziei to inicjatywa organizowana w ramach XI Chorzowskiej Akcji Pola Nadziei. Ma ona na celu nie tylko niesienie realnej pomocy pacjentom, ale także szerzenie wiedzy na temat wszystkich nieuleczalnie chorych. Edukacja w zakresie budowania postaw tolerancji to jedno z największych zadań, jakie stoją przed organizatorami i wolontariuszami tego przedsięwzięcia. Czy się udaje? Zainteresowanie, jakim cieszą się wydarzenia Chorzowskiej Akcji Pola Nadziei mówi samo za siebie.

Do zobaczenia na rajdzie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *