Interaktywne boisko już otwarte

Nasze miasto otwiera się nie tylko na sport, oferując mieszkańcom różne możliwości aktywnego wypoczynku, ale również na nowoczesne technologie. Świadczy o tym doskonale nowe boisko przy ulicy Okrężnej, wprost naszpikowane nowinkami i udogodnieniami. A wszystko po to, by sport uczynić jeszcze przyjemniejszym!

Boisko w miejsce nieużytków

Ten projekt jest kolejnym dowodem na to, jak świetnie radzimy sobie z planowaniem przestrzeni. Zaawansowane technologicznie boisko powstało w miejscu nieużytków, które już od dawna przeszkadzały mieszkańcom okolicznych osiedli. To jednak nie jedyna taka inwestycja w Chorzowie II, dzielnicy w centrum, która jako jedyna nie doczekała się jeszcze nowej nazwy (ale nie tracimy nadziei!). Puste przestrzenie w tej części miasta konsekwentnie zmieniają się nie do poznania, przeobrażając w strefy wypoczynku i aktywności. Chorzowianom do dyspozycji oddano już fantastyczny plac zabaw z tyrolką i wieżą do wspinania się (otwarty w 2017 roku), a także świetnie wyposażoną plenerową siłownię (korzystać z niej można od zeszłego roku). W mieście, którego honorowym obywatelem jest Antoni Piechniczek nie mogło jednak zabraknąć nowoczesnego boiska piłkarskiego – i oto nareszcie jest! Ale choć podobnych placówek jest u nas dostatek, ta zdecydowanie jest wyjątkowa.

Przyszłość jest dziś

Nowa przestrzeń przy ulicy Okrężnej olśniewa nie tylko świetnym wykonaniem, ale również nowoczesnością. Udogodnień, o których jeszcze kilka lat temu śnili jedynie najodważniejsi, jest tutaj mnóstwo! Już od progu powitają nas reagujące na ruch bramki – jedyne takie w Polsce. Na uwagę z pewnością zasługują też ścianki piłkarskie, wyznaczające cel strzału, wprost idealne do nauki dla młodych mistrzów boiska. Tym, co z pewnością robi największe wrażenie, jest specjalna aplikacja, która umożliwia rywalizowanie z zawodnikami nawet z drugiego końca świata. Do dyspozycji mamy bowiem drużyny między innymi z Tel Awiwu, ale także z Tokio i Nowego Jorku. Międzynarodowy mecz? Teraz możemy sobie na niego pozwolić nie tylko w grze na konsoli czy komputerze, ale również w rzeczywistości. Trudno się nie skusić!

boisko interaktywne w Chorzowie II już otwarte

Inwestycja w ruch

Nowe boisko to tylko jeden z elementów sportowego kompleksu, który powstał w Chorzowie II. Drugim jest równie zachwycający kort tenisowy, w pełni wyposażony i gotowy do przyjęcia miłośników tego sportu. Taka inwestycja, w dodatku naszpikowana technologiami, to ogromne przedsięwzięcie – i to nie tylko logistyczne. Projekt i jego wykonanie boiska i kortu pochłonęło ponad 3,6 mln złotych! Na szczęście prace zostały częściowo dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Chorzów na budowę nowego obiektu otrzymał ponad 830 tysięcy złotych. Kwoty wydają się ogromne, ale patrząc na to, co dzięki tym pieniądzom udało się osiągnąć, nietrudno dojść do wniosku, że tak wspaniałe miejsce na mapie Chorzowa warte jest każdych funduszy. Zresztą, inwestycja w ruch to najlepszy wybór!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *