Rowerzyści, Bike&Ride już czeka!

Teraz podróżowanie do pracy lub szkoły będzie jeszcze przyjemniejsze! Dzięki staraniom Rady Miasta udało się jeszcze bardziej ułatwić życie fanom poruszania się po mieście na dwóch kółkach. Dlaczego? Wszystko dzięki pierwszej w naszym mieście stacji Bike&Ride. Jakie możliwości przed nami otwiera?

Rowerowe eldorado

Cykliści mają powody do zadowolenia. Nowo powstała stacja Bike&Ride, która została oddana do użytku już 11 lipca, to naprawdę doskonale przemyślana inwestycja. Pod estakadą teraz znajduje się ogromny parking, który pomieści blisko setkę rowerów! Dzięki temu o wiele łatwiej (i przyjemniej) będzie można dostać się do szkoły czy pracy. Ale to nie wszystko. Tuż obok parkingu znajduje się Centrum Przesiadkowe a także stacja rowerów miejskich.

Bezpieczna trasa

Martwisz się, czy Twój rower będzie bezpieczny? Bez obaw! Stacja Ride&Bike została tak zaprojektowana, by pozostawionym maszynom nic się nie stało. Cały plac jest zadaszony i zamykany, a dodatkowo nad wszystkim czuwać będą dwie kamery. Nie trzeba przejmować się również zmrokiem. Trasa prowadząca do parkingu będzie oświetlana przez lampy aż 16 słupów. Co więcej, przestrzeń zaadaptowano z poszanowaniem historii tego miejsca – zabytkowy słup podtrzymujący trakcję, który pochodzi jeszcze z okresu międzywojnia, został przeprojektowany na stylowa lampę.

bike&ride w chorzowie

Bike&Ride dla wszystkich!

– Mamy nadzieję, że to zachęci jeszcze bardziej mieszkańców do tego, aby korzystać z rowerów w codziennym transporcie – takie słowa wypowiedział podczas otwarcia Marcin Michalik, zastępca Prezydenta Miasta. Właśnie dlatego stacja stanęła w miejscu, które jest łatwo osiągalne z każdego punktu miasta, a także spoza niego. Teraz mieszkańcy Chorzowa i okolic mogą śmiało korzystać z pięknej pogody. Co więcej, do Ride&Bike można dojechać nawet z Sosnowca i Katowic i to bez zsiadania z roweru! Wszystko dzięki bogatej siatce ścieżek, którymi możemy się poszczycić. W takich okolicznościach nie pozostaje nic innego niż wsiadać na ulubiony jednoślad – własny lub wypożyczony – i pedałować na zdrowie. Warto ćwiczyć chociażby po to, by wrześniu powalczyć o tytuł rowerowej stolicy Polski!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *