bieg

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Powoli przygotowujemy się na nadejście kolejnego biegowego sezonu. Na wszystkich miłośników takiej sportowej aktywności czekają liczne imprezy. Maratony, półmaratony i ultramaratony to oczywiście coś dla najbardziej zaawansowanych. Ale organizatorzy nie zapominają o osobach, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem i chcą wziąć udział w zawodach sportowych. Na nich czekają propozycje tras na 5 lub 10 km. Taki krótszy dystans to także doskonała opcja dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Mogą go potraktować jako element treningu pozwalający w przyszłości poprawić wyniki na długich dystansach. Kalendarz tegorocznych imprez biegowych jest już praktycznie pełen. Wybierając starty, w których chce się wziąć udział, zdecydowanie warto uwzględnić Bieg Wiosenny w Parku Śląskim!

Jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku – Bieg Wiosenny

Przed nami kolejna edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. To niewątpliwie jeden z najbardziej znanych i cenionych biegowych eventów, który co roku gromadzi setki zawodników z całej Polski oraz z zagranicy. Tegoroczna, dziewiąta, odsłona Biegu zaplanowana została na 22 marca. O godzinie 10:00 zawodnicy wyruszą ze startu wspólnego z Pól Marsowych, aby pokonać 10-kilometrową pętlę. Trasa w Parku Śląskim jest niezwykle ciekawa i urozmaicona zarówno pod względem terenu, jak i krajobrazu. Prowadzi nie tylko przez centralną część parku, ale również przez tę zalesioną. Co istotne, trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jej meta znajduje się na Stadionie Śląskim.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim – zapisy

Aby móc stanąć na starcie Biegu należy wcześniej dokonać wpisu. Warto się pospieszyć, ponieważ zapisy trwają tylko do 10 marca. Jak to zrobić? To proste! Wystarczy kliknąć link https://zapisy.sts-timing.pl/806/ – wszystko odbywa się szybko i wygodnie online. Kupując pakiet przez Internet, opłata startowa wynosi 89 zł. Organizatorzy przewiduje także sprzedaż pakietów w Biurze Zawodów (Stadion Śląski, sala sportowa, przejście bramą nr 8) w dniach 18-20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł.
W Biegu prawo startu mają osoby, które do dnia 20 marca 2022 roku ukończą 16 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą wystartować w biegu pod warunkiem podpisania oświadczenia (w biurze zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego.

Wsparcie dla Ukrainy

Tegoroczny Bieg Wiosenny odbywa się w cieniu wojny w Ukrainie i tragedii milionów ludzi. Z tego względu uczestnictwo w biegu będzie nie tylko szansą na pobicie rekordu czy aktywnie spędzony czas, ale także na realną pomoc. Za każdy przebiegnięty kilometr organizatorzy przekażą 2 zł na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy. Udział w zawodach zapowiedziało już 1190 biegaczy, którzy łącznie pokonają dystans 11 900 km! Daje to blisko 25 tysięcy złotych dla wsparcia uchodźców. To nie jest ostateczna suma, ponieważ wciąż trwają zapisy, do których również zachęcamy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup: artykułów spożywczych, ubrań, artykułów szkolnych oraz innych produktów codziennego użytku. Połączmy sport z pomocą!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *