Jak działają chorzowskie biblioteki?

Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na wiele dziedzin życia. Przymusowa izolacja sprawiła jednak, że o wiele więcej osób sięga po książki – czy to papierowe, czy elektroniczne. Biorąc pod uwagę stan czytelnictwa w Polsce jest to bardzo pozytywne zjawisko! Właśnie dlatego biblioteki w Chorzowie działają pełna parą i zapraszają w swoje progi wszystkich pasjonatów literatury – zarówno nowych, jak i zapalonych.

Zbiory dla każdego

Fantastyka, kryminał, obyczaj, książki dla dzieci i młodzieży… co tylko chcemy! Chorzowskie biblioteki stoją otworem dla wszystkich czytelników i oferują naprawdę szeroki wybór klasyki i nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie! Literaturą cieszyć się mogą nie tylko miłośnicy książki papierowej, ale również fani ebooków i audiobooków. Które biblioteki są otwarte i w jakich godzinach? Wypożyczalnia centralna oraz filie nr 2, 4, 5, 6, 9, 18, 19 działają w tych samych dniach i godzinach: poniedziałek i wtorek od 9:00-15:00, a środa – piątek w godzinach 12:00-19:00. Pozostałe oddziały, a więc filia nr 3 i 14, działają w poniedziałek i wtorek od 9:00 do 15:00, a środa – piątek w godzinach 11:00-18:00. Wszystkie dodatkowe informacje, łącznie z numerami telefonu do poszczególnych placówek, znajdują się na stronie internetowej biblioteki. Dostępność książek można sprawdzić również w wirtualnym katalogu.

Jeszcze więcej ebooków!

A jeśli nie możesz udać się do biblioteki? Nic nie szkodzi – książki mogą przyjść do Ciebie! A co więcej – towarzyszyć Ci, gdzie tylko chcesz. Dla wszystkich fanów książek elektronicznych czyli ebooków Biblioteka w Chorzowie urządza comiesięczny konkurs, w którym do wygrania jest miesięczny dostęp do serwisu Legimi – a więc do ponad 60 tysięcy pozycji! Aby go otrzymać, wystarczy wysłać na adres mailowy ebook@biblioteka.chorzow.pl imię i nazwisko oraz ostatnie 6 cyfr numeru z Karty Czytelnika biblioteki. Co istotne – musi ona być ważna! Po otrzymaniu kodu z dostępem, trzeba wprowadzić go na stronie Legimi – w tym celu musimy założyć konto lub zalogować się na już istniejące. A potem? Potem możemy już czytać bez ograniczeń! A także słuchać, bo serwis udostępnia również audiobooki najbardziej znanych dzieł.

Biblioteki a bezpieczeństwo

Pragnienie spędzenia popołudnia nad książką jest oczywiście bardzo dobrym odruchem, któremu instytucje kultury chętnie przyklaskują. Czy jednak w dobie pandemii biblioteki są w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim spragnionym literatury? Cóż – chorzowskie placówki na pewno! Cały proces wypożyczania przeprowadzany jest tak, by zapewnić wszystkim, zarówno pracownikom, jak i wypożyczającym maksimum bezpieczeństwa. Pracownicy zasłaniają twarze i nos maseczkami, a czytelnicy przyjmowani są w przedsionku, z zachowaniem odpowiednich odległości. Nie ma się czego bać – dlatego tym bardziej zapraszamy. Biblioteki i ich zbiory czekają!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *