Biblioteka na Klimzowcu już otwarta!

Miłośnicy książek długo czekali na tę chwilę, ale nareszcie jest co świętować! Pod koniec stycznia zakończył się długi i kompleksowy remont oddziału przy ulicy Ryszki 11. Jak teraz wygląda biblioteka na Klimzowcu? Jakie udogodnienia czekają na chorzowskich bibliofilów? Sprawdzamy!

Wspólna inicjatywa

Kto odpowiada za ten projekt? Mieszkańcy! To właśnie oni zgłosili projekt remontu oddziału Miejskiej Biblioteki Publicznej na Klimzowcu. Najwyraźniej w tej dzielnicy jest wielu miłośników książek, którzy w dodatku pomyśleli, że warto zadbać o tak ważne miejsce. Dzięki wspólnym staraniom i finansom z budżetu miejskiego (projekt pochłonął aż 560 tysięcy złotych!) bibliofile z tej części miasta zyskali nową, doskonale wyposażoną przestrzeń do rozwijania swojej pasji… a nawet do zaszczepiania jej u najmłodszych. Nic tylko korzystać!

Nowa stara biblioteka

Na otwarcie trzeba było czekać bardzo długo – prace rozpoczęły się bowiem już w czerwcu ubiegłego roku – ale cierpliwość popłaciła. Odświeżona placówka wygląda naprawdę wspaniale! Nowe okna gwarantują ciepło i przytulność, a nowoczesne oświetlenie – dobre warunki do czytania. Również całkowicie nowe meble – regały, stoliki i krzesła zachęcają, by spędzić w bibliotece więcej czasu. Ale zmiany to nie tylko to, co widoczne, ale także usprawnienia, których nie zobaczymy na pierwszy rzut oka – nowe ogrzewanie i wszelkie instalacje uprzyjemniające pobyt w tym miejscu. Zmianom uległa również elewacja. Teraz biblioteka zachęca do odwiedzin!

biblioteka miejska, oddział na Klimzowcu

Miejsce przyjazne… wszystkim!

Czy to już wszystkie zmiany? Otóż nie! Gruntowny remont przeszły także toalety. Nowa stara biblioteka zyskała również dostęp do szybkiego łącza Wi-Fi, a także kącik dziecięcy, dzięki któremu młodzi rodzice będą mogli jeszcze łatwiej zaszczepiać w dzieciach czytelniczą pasję… a przy okazji cieszyć się ogromnym wyborem pozycji do czytania! W odremontowanej placówce na Klimzowcu pojawiła się bowiem specjalna półka z nowościami, na której znajdziemy około 250 świeżych premier – takich jak „Władza absolutna” Remigiusza Mroza czy „Byle do przodu” Olgi Rudnickiej. Władze biblioteki zapowiadają jednak, ze to nie koniec – księgozbiór będzie się powiększał. W takich okolicznościach nie pozostaje nic innego, jak udać się do oddziału przy ulicy Ryszki 11… i czytać na zdrowie!

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Miasta Chorzów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *