Bal prezydenta Chorzowa już w lutym!

Nasze miasto nie ustaje w czynieniu dobra! Ledwo zakończyły się bożonarodzeniowe zbiórki i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a na horyzoncie już szykuje się kolejna akcja charytatywna. Jaka? Tradycyjny Bal Prezydenta Chorzowa, który odbędzie się początkiem lutego. Jak można wziąć w nim udział?

Dla najbardziej potrzebujących

Coroczny Bal Prezydenta Chorzowa to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy. Przede wszystkim jest to szeroko zakrojona akcja charytatywna, która ma na celu wspomożenie tych, którzy najbardziej tego potrzebują. W ubiegłym roku mieszkańcy zbierali fundusze na zakup aparatu USG dla najmłodszych. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na budowę domu pobytu dla bezdomnych i świetlicę socjoteraprutyczną dla dzieci.

Co, gdzie, kiedy?

Choć impreza miała odbyć się wcześniej, ze względu na ostatnie tragiczne wydarzenia w Gdańsku została przełożona na okres już po zakończeniu żałoby. Na kiedy? Ostatecznie bal odbędzie się 1 lutego w Sztygarce, podobnie jak w ubiegłym roku. Uroczyste otwarcie gali zaplanowane zostało na godzinę 20:00, a potrwa ona do białego rana. Ale choć wszyscy mogą szykować się na szampańską zabawę, warto pamiętać, że to nie ona jest najważniejsza – liczy się przecież pomoc!

bal prezydenta Chorzowa - restauracja prezydencja Sztygarka
Restauracja Prezydencka w kompleksie Sztygarka.

Bal prezydenta Chorzowa – licytacje

W czasie trwania imprezy będą zbierane datki na określone cele. Najważniejszym sposobem pozyskania funduszy będą jednak charytatywne aukcje. Do licytacji zostały oddane naprawdę wartościowe i ciekawe rzeczy. Oto pełna lista:

 • koszulka Kamila Stocha z kwalifikacji do 67. Turnieju Czterech Skoczni z tego roku;
 • 3 sztuki kalendarza astronomicznego z limitowanej edycji – warto pamiętać, że łączny nakład wynosi zaledwie 500 sztuk;
 • portret zwycięzcy, namalowany przez Piotra Naliwajko – światowej sławy artysta zajmuje się malarstwem realistycznym i surrealistycznym, a jego mistrzami byli Jerzy Duda-Gracz i Maciej Bieniasz.
 • akwarela „Zaułek w Caltagirone” autorstwa Grzegorza Chudego – artysta to malarz i muzyk, a także nauczyciel-polonista, ilustrator tomów wiersza i wielki miłośnik Śląska;
 • autobiografia Ewy Minge „Życie to bajka”, wraz z autografem;
 • inkografia z Pałacem Prezydenckim, podarowana przez prezydenta Andrzeja Dudę;
 • płyta winylowa Orkiestry Rozrywkowej Jerzego Millana, wraz ze zdjęciem muzyka i jego autografem – będzie to jeden z zaledwie stu dostępnych egzemplarzy. Na płycie znajdzie się 14 kompozycji, które powstały w latach 1974-75;
 • karta upominkowa na liftingujący zabieg kosmetyczny do wykonania w Gabinecie Kosmetycznym Dermics;
 • zaproszenie na usługę pielęgnacji, strzyżenia, koloryzacji i modelowania włosów do Alterier Urody – Akademia w Chorzowie, a dodatkowo talizman szczęścia i ręcznie wykonana rzeźba anioła, której autorem jest Jakub Nowak.

Ponadto do licytacji zostały oddane także atrakcyjne vouchery do:

 • Xtreme Fitness Gyms – obejmuje on roczny plan treningowy o wartości 998 złotych, a także konsultację dietetyczną i godzinną sesję treningową z Kamilem Banasiem, wicemistrzem Polski w Kulturystyce i Fitness juniorów;
 • Centrum Rehabilitacji MReh – jego wartość wynosi 200 złotych i obejmuje dwie wizyty;
 • Centrum Medycznego Synexus – tak naprawdę będą to aż trzy vouchery na kompleksowe badania medyczne do wykonania do końca marca;
 • Zamku Moszna S.A. – voucher obejmuje nie tylko zwiedzanie z przewodnikiem, nocleg w luksusowym apartamencie i wyżywienie dla dwóch osób, ale także pakiet SPA, nieograniczony dostęp do siłowni i bezpłatną saunę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *