Nocne zwiedzanie i regionalne atrakcje w ten weekend!

Majowa pogoda póki co nas nie rozpieszcza… na szczęście w Chorzowie nie można się nudzić! Już w najbliższy weekend na ciekawych historii naszego miasta czeka nocne zwiedzanie budynku magistratu, a w sobotę i niedzielę – również targi turystyki regionalnej. Sprawdź, gdzie i kiedy warto się udać!

Wieczorna wycieczka

Jak wygląda magistrat od środka? Zwłaszcza tam, gdzie zwykle wejść nie można? W ten weekend będziemy mogli się przekonać! Już w najbliższy piątek budynek po raz kolejny stanie przed nami otworem, co stało się już miejską tradycją. Co roku akcja „Nocne zwiedzanie Urzędu miasta” przyciąga bowiem około 400 chętnych! Zainteresowanie zawsze jest tak ogromne, że w trosce o zabytkowy budynek władze uruchamiaj,ą zapisy na wycieczkę – tak będzie również w tym roku. Swój udział można zadeklarować, wysyłając maila pod adres: zwiedzanie@chorzow.eu. Wszyscy chętni zostaną podzieleni na grupy (maksymalnie 16), liczące sobie po 25 osób. Wejścia następować będą co dwadzieścia minut, a pierwsze nastąpi już o 16:00. Wycieczki szkole mogą natomiast zwiedzać budynek w godzinach 11-14, oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu.

Muzyczne spotkanie

Sam spacer po budynku Urzędu Miasta to jednak nie wszystko! Warto w nim uczestniczyć nie tylko, by poznać historię Chorzowa. Tego dnia będzie można również zapoznać się z ofertą 14 przedsiębiorców, którzy od czerwca pojawią się na rynku (już odnowionym), a także… doświadczyć spotkania z muzyką! Pracownicy magistratu przygotowali bowiem nie lada niespodziankę dla wszystkich ciekawych historii miasta i jego słynnych mieszkańców.

– W tym roku nocne zwiedzenie odbywa się pod hasłem „Muzyczny Chorzów”. Nie zdradzę zbyt dużo, bo ma być to niespodzianka dla uczestników, ale program poświęcony będzie muzykom związanym z Chorzowem, takim jak między innymi Riedel, Wichary, Schygulla czy Waxman

– mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej.

Pozostaje nam więc tylko wyczekiwać piątku – i to jeszcze bardziej niecierpliwie!

weekend w Chorzowie - targi turystyczne

Weekend z turystyką regionalną

Ale zwiedzanie magistratu to nie jedyna atrakcja przewidziana na najbliższy czas. 17 maja, a więc również w najbliższy piątek, ruszają bowiem targi turystyki pod hasłem „Atrakcje Regionów”. Potrwają aż trzy dni: w piątek będzie można odwiedzić je od 14 do 18; w sobotę w godzinach 10-18, a w niedzielę – 10-16. Cała impreza trwać będzie na terenie Parku Śląskiego, a konkretniej – w hali namiotowej nieopodal Stadionu Śląskiego. Wśród wystawców znajdą się między innymi hotele i stowarzyszenia turystyczne, ale także reprezentanci ciekawych miast. W ten weekend z pewnością warto będzie odwiedzić to miejsce – tym bardziej, że wstęp na targi jest całkowicie bezpłatny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *