Bo każdy włos ma znaczenie… akcja charytatywna trwa!

Jeszcze tylko do piątku potrwa akcja charytatywna „Daj włos!”, w ramach której mieszkańcy naszego miasta mogą oddać włosy na peruki dla pacjentów oddziałów onkologicznych. Choć czas zapisów już minął, to z pewnością nie koniec – druga edycja była jeszcze lepiej zorganizowana niż pierwsza. Jak przygotować się do kolejnej? Sprawdzamy!

Dziewczyny dziewczynom!

Największym sojusznikiem w chorobie jest dobry nastrój i pozytywna energia – wie to każdy lekarz! Właśnie dlatego powstają takie inicjatywy jak akcja charytatywna „Daj włos! Dziewczyny dla Dziewczyn”, którą jak zawsze koordynuje fundacja Rak’n’Roll, a której drugi etap potrwa w Chorzowie tylko do piątku. Na czym ona polega? To proste! Do 27 lutego wszyscy gotowi oddać swoje włosy pacjentom oddziałów onkologicznych mogli zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji. Teraz, początkiem marca, przyszedł czas na jej realizację!

Są wokół nas osoby chore, które oprócz walki z chorobą walczą ze skutkami leczenia. Najcięższe leczenie często wiąże się z utratą włosów. Możemy im pomóc

– komentuje prezydent Andrzej Kotala, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

W projekt już po raz drugi zaangażowany jest też Szkolny Klub Wolontariatu „Niebieskie serca” ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele nie tylko sami oddają włosy, ale i zachęcają do tego innych.

Fryzjerska akcja charytatywna

Jak więc przebiega drugi etap projektu? Bez obaw – nie trzeba odcinać włosów samodzielnie! Profesjonalnym wsparciem służy bowiem zakład fryzjerski Mc Hair przy ul. Wolności 110/8. To właśnie tam w godzinach 10:30-14:30 odbędzie się ta najważniejsza część projektu. Przy okazji fryzjerzy zadbają też, by to, co zostanie na głowie, prezentowało się korzystnie. Oczywiście włosy na peruki powinny spełniać konkretne wymagania – warto je znać, by już teraz zacząć przygotowania do następnej edycji! O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o naturalności! Włosy nie powinny być farbowane lub rozjaśniane, a ich długość powinna być nie mniejsza niż 25 centymetrów. Dobrze też zadbać o odpowiednią pielęgnację, by włosy były jak najpiękniejsze.

akcja charytatywna "Daj włos" w Chorzowie

Kosztowne wsparcie

Dlaczego taka akcja charytatywna w ogóle musi się odbywać? Podstawowym problemem oczywiście są pieniądze… Koszt peruki z naturalnego włosa jest wysoki. Za taką wyglądającą naturalnie można zapłacić nawet ponad tysiąc złotych! Niestety, choć peruki są traktowane jako produkt medyczny, a więc można uzyskać na nie dofinansowanie z NFZ, konieczna dopłata wciąż jest wysoka. Leczenie nowotworu samo w sobie jest drogie, dlatego wielu pacjentów rezygnuje z zakupu, by nieco oszczędzić – nawet kosztem własnego samopoczucia. Właśnie do takich osób skierowana jest akcja fundacji Rak’n’Roll.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *