logo WOŚP

26. Finał WOŚP w Chorzowie  

Najlepsza zabawa, spotkania z gwiazdami i przede wszystkim chęć niesienia pomocy – Śląski Chorzów zaprasza na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto już po raz czwarty będzie gospodarzem wydarzenia wieńczącego całoroczną zbiórkę. W tym roku organizatorzy WOŚP zdecydowali, że zebrane fundusze będą przeznaczone na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Sprawdź tegoroczny program imprezy i przyłącz się do wspólnego świętowania!

 

Nie tylko serduszka

Tegoroczna impreza odbędzie się na Stadionie Śląskim. Wolontariusze zbierający datki do specjalnie oznakowanych puszek to już znak rozpoznawczy imprezy Jerzego Owsiaka – jednak to nie wszystko. Finały WOŚP organizowane w dziesiątkach miastach naszego kraju zapewniają wiele ciekawych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku chorzowskie wydarzenie uświetnią m.in. koncerty Miuosh i NeuOberschlesien. Nie zabraknie także tradycyjnego światełka do nieba. Punktualnie o godzinie 20:00 nad Chorzowem rozbłyśnie tysiące barwnych ogni. Nie może Was tam zabraknąć!

 

Dla dzieci i miłośników sportu

Finał WOŚP to także wspaniała okazja do promocji zdrowego stylu życia. Tego dnia wszyscy miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w IV Chorzowskim Biegu z Sercem dla WOŚP. Między godziną 10:00, a 12:30 Park Śląski zapełni się entuzjastami z całego miasta. Dodatkową atrakcją będą maratony zumby i ćwiczenia crossfit organizowane w obiektach Stadionu Śląskiego. Ponadto mali pacjenci  z Zespołu Szpitali Miejskich będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych przez profesjonalnych animatorów. W ubiegłym roku chorzowskim wolontariuszom udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych – czy w tym roku uda nam się pokonać ten rekord?

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *